Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dva dotazy

Autor Marie
Předmět Dva dotazy
Dotaz

Dobrý den, chci se zeptat, pokud mám ID přiznaný po 1.1.2010,tudíž už za zpřísněných podmínek, hrozí mi také případné odebrání?Stav se nezlepšil a je trvalý.

Dále se chci zeptat, pokud mi ID odeberou, můžu přijít o práci, kde mně přijali právě kvůli tomu, že jsem ID a plní si tím nějaká ta procenta povinného zaměstnávání ID ? Stačilo by mi v tomto případě vyřízení OSOBY ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÉ?

Moc děkuji a přeji krásný den.Marie.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

vůbec jste neuvedla jaký máte stupeň ID, což je pro posouzení Vašeho dotazu velmi důležité. Pokud máte ID I. a II. stupně, neměl by být asi problém s Vaším zaměstnáním. Pokud máte ID III. stupně a nemáte v rozhodnutí o přiznání ID větu, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak hrozí určité nebezpečí toho, že by Vám byl odebrán důchod při větším rozsahu pracovní činnosti než je 1/3 úvazku.

S pozdravem Václav Krása