Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

duchody invalidni

Autor stanislav
Předmět duchody invalidni
Dotaz

Dobry vecer,duchod 3 stupne/bezny//,muzu se registrovat na pracaku?Duchod 3st a s praci s mimoradnych podminkach musi se registrovat na pracaku,nebo muze i nemusi?Duchod 3st je sam o sobe bran jako zamestnani,proto by me zajimalo kdyz tedy "jako dela" navoko za ty mimoradnech podminek,bude to mit nejaky vliv na jeho duchod 3st??Asi nebude ze,kdyz uz vsechno je placene...Dam priklad bude delat navoko za mimoradnych podminek1 rok,potom se zjisti ze to nezvlada,ale protoze ma duchod 3st ktery je bran jako prace sama o sobe,tak si za par tydnu(nebo snad az za1 ok??) opet dojde pro podporu v nezamestnanosti na 6mesicu(osoba pod 50).A na zaver bych se rad zeptal na jaky prukaz mimoradnych vyhod ma narok obcan s demenci s vypadky pameti,orientace??Jestli ten nejnizsi tak snad ani nema cenu tam chodit..

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Stanislave,

Vy se velmi mýlíte. Dělat "naoko" za mimořádných podmínek nejde. To musíte mít v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek. Pokud takovou větu nemáte v rozhodnutí, můžete pracovat jen asi na třetinu prac. úvazku a nemůžete být registrován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása