Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Důchod syna

Autor Romana Nehybova
Předmět Důchod syna
Dotaz Dobrý den dostala jsem na vás kontakt a ráda bych se zeptala.syn 21 let má plný invalidní důchod původně na rok,do srpna,tak si našel od září práci,ale úřady ještě čekají na další lékařskou zpravu z kontroly 7.9.prosim může už do práce nastoupit?může si už vydělávat když mu důchod ještě úředně nevzali?jde o nemoc aplastická anemie,léky už nebere.na začátku nemoci nás poučili že si přivydělat nesmí a teď nám řekli že může.nerada bych syna a nového zaměstnavatele přivedla do problémů.dekuji a přeji hezký den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nehybová,

samozřejmě, že Váš syn může nastoupit do zaměstnání. Je pravděpodobné, tak jak píšete, že mu bude buď snížen stupeň invalidity a nebo bude možné, že mu bude ID odebrán, pokud nemá obtíže. Pokud si našel zaměstnání, tak by neměl na nic čekat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.