Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod a práce

Autor Kudlička Ladislav
Předmět důchod a práce
Dotaz

Vážený pane Kráso,

pobírám plný invalidní důchod 3.st. a měl bych možnost pracovat na čtyři hodiny jako pomocník v restauraci / drobné opravy,obstarávání nákupů atd/ jako údržbář.Chtěl bych se zeptat zda na mě dostane zaměstnavatel nějakou podporu od úřadu práce a zda vůbec mohu na tento zkrácený úvazek pracovat.

Předem děkuji za Vaši odpověď.       Kudlička L.

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kudličko,

pokud nemáte na rozhodnutí o ID uvedeno, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, doporučuji Vám, abyste nepracovat déle než asi třetinu úvazku. Váš zaměstnavatel nemůže obdržet žádný příspěvek, protože byste musel být evidován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. To však vzhledem k pobírání ID III. stupně není možné. To je takový začarovaný kruh.

S pozdravem Václav Krása