Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Důchod a práce

Autor Květa
Předmět Důchod a práce
Dotaz

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,zda posudková postupovala správně.Měla jsem ČID a od října mi byl přiznán PID.Byla jsem zaměstnaná,ale posudková mi řekla že musím dát výpověď.Nyní jsem se dozvěděla že to vůbec není podmínka.Mám důchod na 70%.Moc děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

pokud Vám byl přiznán ID III.stupně a nemáte v rozhodnutí napsáno, že Vám byl důchod přiznán podle § 39, odst. 4, písmeno f) zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, to znamená, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek, tak opravdu není možné být zaměstnána celý pracovní úvazek. Doporučuji Vám, abyste snížila svůj pracovní úvazek na jednu třetinu a potom byste neměla mít problém. Pokud však máte v rozhodnutí, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek tak můžete pracovat bez omezení a posudková lékařka Vás špatně informovala.

S pozdravem Václav Krása