Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Důchod

Autor Ducký Jaroslav
Předmět Důchod
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, pobíral jsem plný invalidní důchod dle § 39 odst. 2 písm. a). Chtěl bych se zeptat zda posudkoví lékař mě může posuzovat podle dvou kritérií, 1) mě posuzoval podle telesného postižení, (amputace levé ruky v předloktí a deformace pravé nohy) a to mi nabízeli že dostanu částečný důchod a pak mě posuzovali zvlášť (pro těškou depresivní poruchu) a to mi nabízeli plný ID, chci se zeptaz jestli mě neměli posuzovat mé postižení dohromady a né každý zvlášť. Děkuji za odpověď S pozdravem Ducký Jaroslav

Odpověd na dotaz:

já myslel, že se to posuzuje dohromady?