Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod

Autor martin
Předmět důchod
Dotaz

HEZKY DEN,

Podle ceho se posuzuje jestli je invalida schopen pracovat za zcela mimoradnych podminek?

Je spravna domnenka,ze jen tehdy kdyz nekdo potrebuje upravene pracovni prostredi?

Pak by me vychazelo,ze na tento duchod maji narok tak maximalne slepci nebo ?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

je tomu skutečně tak, že za mimořádných podmínek se rozumí tomu, že pracoviště je nějakým způsobem upraveno, a to podle § 6 vyhlášky č. 359/2009 Sb., o posuzování invalidity, kde se uvádí, že zcela mimořádnými podmínkami se rozumí zásadní úprava pracovních podmínek, pořízení a využívání zvláštního vybavení pracoviště, zvláštní úpravy stávajících strojů, nástrojů, používání zvláštních pr. pomůcek, nebo každodenní podpora nebo pomoc na pracovišti formou předčitatelských služeb, tlumočnických služeb nebo pracovní asistence. Myslím, že nejlépe lze využít ono ustanovení o pracovní asistenci.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji