Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

důchod

Autor alena
Předmět důchod
Dotaz

Dobrý den,mám dotaz,manžel má inv.důchod 3.st.,dnes mu ho snížili na 2st.,za rok jde do důchodu.má cenu se odvolávat a jak dále postupovat,má nárok na podporu,nebot práci na rok těžko najde.Děkuji Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud Váš manžel nepracoval při pobírání ID, tak nemůže mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. nelze mu ji stanovit. Doporučuji však, aby se manžel přohlásil na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, protože mu bude evidence počítaná jako odpracovaná doba do nároku na starobní důchod. nebzudou mu snížena procenta. Pokud byste měli malý příjem, tak můžete požádat o dávky hmotné nouze.

S pozdravem Václav Krása