Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Druh práce při ID II.stupně

Autor Petr
Předmět Druh práce při ID II.stupně
Dotaz Přeji hezký den, prosím vás o informaci jaký druh práce ( pracovní smlouvy) mohu vykonávat pro výpkatu renty z prac. úrazu. Jsem invalidní ve II. stupni s možností práce v min. rozsahu a intenzitě. Sháním velmi těžko práci a bojím se toho, že mi pojišťovna přestane vyplácet rentu, pokud si najdu "pouze" práci na dohodu, dohoda o provedení práce, dlohodobá brigáda atd. Může mi pojišťovna zastavit, krátit rentu, pikud nebudu vykonávat práci jen na standartní prac. smlouvu? Jaký druh prac. smlouvy se nezapočítává pro pobírání starobního důchodu? Předem moc děkuji za stručnou odpověď. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážeý pane Petře,

je to tak, že jakýkoliv příjem z výdělečné činnosti musíte nahlásit pojišťovně, která Vám vyplácí rentu. O výši příjmů z výdělečné činnosti se Vám potom snižuje výše vyplácené renty. V každém případě Vám doporučuji, abyste si našel zaměstnání, buď na řádnou pracovní smlouvu nebo na DPČ - dohoda o pracovní činnosti, a to z jednoduchého důvodu, aby Vám byly roky pracovní činnosti počítány pro účely starobního důchodu. U příjemců ID II. stupně se nezapočítává pobírání ID jako náhradní doba pro stanovení nároku na starobní důchod. Náhradní doba je započítávána u příjemců III. stupně ID. Proto je nezbytné, abyste pracoval, aby Vám nechyběly roky do starobního důchodu.

  S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.