Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

druh duchodu

Autor matěj
Předmět druh duchodu
Dotaz

Dobry vecer,sleduje se dnes pracovni aktivita u plnych duchodcu,kdyz uz neexistuje typ duchodu "schopen prace jen za mimoradnych podminek",co sem se dozvedel dnes se plny invalidni duchod vzdy vycisluje procenty,je potreba aspon 75%,idealne pres 80%.Kdo ma dneska 90%::nemohoucnost invalidity__???

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Matěji,

institut schopen práce za mimořádných podmínek i nadále existuje, ale bohužel je málo posudkovými lékaři využívána. Považuji to za velkou chybu. Souhlasím s Vámi, že posudkový lékař stanoví zpravidla omezení v pracovní činnosti maxímálně ve výši 70 %, i když je zřejmé, že mnohdy je toto omezení podstatně větší.

S pozdravem Václav Krása