Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DPN

Autor LENKA TOVÁRKOVÁ
Předmět DPN
Dotaz

Dobrý den,prosím Vás touto cestou o radu.Jsem v ČID,který mám s platností-trvale na diagnozu-Lymfedém končetin.Nyní mám nemocenskou od 1.11.2008 z důvodu bolestí páteře.Jak dlouho mohu být v dočasné pracovní neschopnosti,když jsem měla v roce 2008 nemocenskou v trvání-4.3.-23.3.2008(tj. 20 dnů) a dale pak od 17.9.-24.9.2008(tj.8 dnů)?A ještě jeden dotaz mám,pokud by se můj zdravotní stav nezlepšil,mohu zkusit požádat o PID a po jaké době nemocenské?Mám obavy,že pokud by mi byl přiznán např.PID na 1 rok na páteř a mám ČID na lymfedém trvale abych nepřišla o tento trvalý ČID.   Děkuji předem za odpověď s pozdravem Lenka T.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Továrková,

při pobírání ČID nebo PID můžete být v PN libovolně dlouho, ale nemocenská se Vám vyplácí maximálně 84 dní v roce. Ve Vašem případě si nemyslím, že by došlo k odebrání ČID při neúspěššné žádosti o PID, ale nemohu to garantovat. Pokud budete v PN déle než půl roku, je možné uvažovat o PID.

S pozdravem Václav Krása