Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dovolená při zkráceném úvazku

Autor teyki
Předmět dovolená při zkráceném úvazku
Dotaz Dobrý den pane Kráso, byl by jste tak laskav a mohl mi prosím poradit? Budu od 1.7 zaměstnaná na zkrácený úvazek 5 hodin tj. 25 hodin týdně, mám ID 1.st. Na kolik dovolené budu mít nárok prosím do koce roku. Bylo mi řečeno, že při zkráceném úvazku vychází asi tak 1 den dovolené na měsíc, je tomu tak? V nějaké odpovědi jsem četla, že nárok na dovolenou vzniká až po 3 měsících. Děkuji za odpověď, ráda zašlu nějakou tu korunku.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Teyki,

nárok na dovolenou vzniká opravdu až po 3 měsících. Ale pokud zaměstnanec potřebuje dovolenou dříve, tak se může se zaměstnavatelem domluvit. není pravda, že při zkráceném úvazku se zkracuje dovolená. Máte nárok na tolik dní dovolené jako ostatní pracovníci s tím rozdílem, že o dovolené je Vám propláceno 5 hodin, to je podle Vašeho úvazku.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji