Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dovolená při zkráceném pracovním úvazku

Autor Bc. Jana Halamová
Předmět Dovolená při zkráceném pracovním úvazku
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

vystudovala jsem vysokou školu obor Filologie - český jazyk a literatura. Přestože jsem na invalidním vozíku (mám DMO Kvadruparetickou formu), podařilo se mi najít práci v knihovně, p.o., kde jsem pracovala dva roky na 50% úvazek (20h./týden). Dovolenou v té době jsem měla normální - 5 týdnů a bylo to bez problémů. Tento rok mi byl zkrácen pracovní úvazek, protože se vrátila kolegyně z mateřské dovolené a zaměstnavatel neměl dostatek peněz na její mzdu. Nyní tedy pracuji jen 15h./týden, což je méně než 50%. Pracuji tedy 4 dny v týdnu (v pondělí, v úterý, ve středu a ve čtvrtek). Je mi jasné, že mi dovolenou zaměstnavatel zkrátil na 4 týdny (to jsem našla i v ZP 2014). Naše účetní mě ale nutí vzít si dovolenou celý týden - tedy 5 pracovních dnů. Ale já pracuji jen 4 dny v týdnu, tak proč bych si měla brát dovolenou za pátek, když v tento den nepracuji? Podle mého názoru, bych si měla vzít dovolenou v těch dnech, kdy jsem v práci. Navíc jsem nucena si brát celý týden dovolené vcelku, ale já si třeba potřebuji vzít jen 2 dny. Jak to tedy s dovolenou v tomto případě je?

Děkuji Vám za odpověď

 

Bc. Jana Halamová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Halamová,

máte pravdu v tom, že nemůžete mít napsanou dovolenou v den, který není v pracovní smlouvě určen jako den pracovní. Pokud v rozpise pracovní doby máte napsáno, že pracujete od pondělí do čtvrtka, tak není o čem debatovat. Určitým problémem může být stanovení termínu dovolené. Zaměstnavatel může určit dny, kdy si má zaměstnavatel vybrat dovolenou. Samozřejmě, že na normálních pracovištích se taková záležitost řeší dohodou. Zaměstnavatel může přikázat celou dovolenou, přičemž musí zaměstnanci umožniot, pokud to zaměstnanec požaduje, aby měl dva týdny dovolené vcelku. Pravděpodobně je na Vás vyvíjen tlak, abyste si hledala jjiné zaměstnání. Myslím, že by to bylo možná dobré.

Pokud jste z Prahy, tak by bylo možné najít pro Vás zaměstnání možná v jiné knihovně. V Řepích se například nyní bude otevírat nová bezbariérová knihovna.

S pozdravem Václav Krása