Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dovolena

Autor jirka
Předmět dovolena
Dotaz

Dobry den pane Krasa.Muj dotaz je ohledne delky dovolene.Pracuji v chranene dilne na 120 hodin mesicne-mam narok na 4 tydny dovolene.Pracuji 11.5 h 3 dny v tydnu ,ale na vyplatni pasce mam po 5 dnech dovolene rozepsano 5 dni po 6 hodinach,zajima mne jestli je to takhle v poradku,Presto zamestnavatel tvrdi,ze mne schazeji hodiny do fondu odpracovanych hodin,protoze mesic srpen mel 23 pac.dni 138 hodin.Zajimalo by mne jestli je to v poradku a jak to ve skutecnosti je.Dekuji hezky den preji Jirka.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

domnívám se, že napsaná dovolená je v pořádku, protože odpovídá rozsahu pracovní doby, kterou děláte. Dovolenou však nejde napsat na 3 dny po 11,5 hodinách. Pokud je vyšší počet dní v měsíci, tak musíte samozřejmě odpracovat více hodin.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.