Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dova vedení na ÚP pro zápočet do důchodu

Autor Viola Ryšavá
Předmět dova vedení na ÚP pro zápočet do důchodu
Dotaz

Přeji pěkný den,

jsem v ID 2.stupně a nemohu najít práci na zkrácený úvazek. Když tak pouze brigárně. Bude mi 53 roků a pochybuji, že situace se zlepší. Prosím Vás jak dlouho a po jaké době opakovaně mohu být vedená na ÚP pro účel započítání let do starobního důchodu. Vím, že po 55 roce to jsou 3 roky, a nyní 1 rok po podpoře, ale až mi ten rok vyprší, co dál? Mám se nechat vyřadit, abych např. po roce mohla být znovu vedená pro účel sociálního pojištění, nevím, jak bych měla postupovat, pokud už nebudu zaměstnaná.

Děkuji Viola Ryšavá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ryšavá,

doporučuji Vám, abyste se po roce evidence nechala na čas vyřadit a pak se nechala po dovršení 55 let znovu evidovat, aby Vám byly počítány tři roky.

S pozdravem Václav Krása