Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz,zdravotní pojištění při DPP

Autor Martina
Předmět Dotaz,zdravotní pojištění při DPP
Dotaz Dobrý den , jsem ČID 1st, od 11.3. nastupuji do nové práce na DPP.(končím ve zkuš. době HPP 10.3.)Kromě toho mám ještě 1x DPP od 1/14(2000kč/měsíc).Jak je to prosím s placením zdravot. pojištění?Bylo mi řečeno, že jako ČID za mě platí zdravotní stát a nemusím tedy nic dalšího platit. Z DPP se mi odvádí daně.Děkuji .Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

při pobírání ID I. stupně jste skutečně zdravotně pojištěna. problém Vám však vzniká v tom, že neplůatíte sociální pojištění, a tudíž Vaše DPP Vám nejsou započítávány do odpracované doby nároku na starobní důchod. Z tohoto pohledu pro Vás není výhodné pracovat na DPP. Pokud máte minimální příjem, tak můžete být v evidenci ÚP, kde Vám rok bude počítán do odpracované doby, pokud jste starší 55 let, budou Vám počítány 3 roky.

S pozdravem Václav Krása