Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotazy

Autor Květoslava
Předmět Dotazy
Dotaz

Dobrý den pane Krása

Mám důchod § 39 odst.2. písm. c, což je třetí stupeň.

Pochopila jsem již, že bych si mohla přivydělat třema hodinama denně. Sehnat práci na tři hodiny je nemožné a tudíž bych se chtěla zeptat, zda bych si mohla udělat  živnostenský list a v oboru na který bude ŽL vystavem si občasně přivydělávat. Kamarádka má provozovnu s masážema a mě by umožnila u ní ve studiu dělat klientkám manikůru na tři hodiny denně.
Myslíte že bych mohla aspoň tímto způsobem řešit přivýdělek ke svému  PID?

Ještě bych se chtěla prosím zeptat:

Mám Cronnovu chorobu, momentálně v klidném stavu. Dám příklad ,, přišla bych o PID, vzhledem k tomu, že momentálně je nemoc v klidu bych mohla pracovat i na víc hodin. Co kdyby se můj zdravotní stav po nějaké době zhoršil na tolik, že bych nebyla schopna chodit do práce. Co by následovalo ? Dostala bych potom znovu PID nebo už bych neměla nikdy nárok? 

Omluvte mne prosím, že se až takto vyptávám. Cronnova choroba je zatím nevyléčitelná a já nikdy nevím jak mi bude další den. Tudíž musím myslet do budoucna. Věřte mi, že kdybych věděla, že se za dva roky plně uzdravím, tak bych byla raději protože bych nemusela zjišťovat jak mám existovat dál !!! Je to těžké když nejste zdravý a ponižující. Na úřadech Vám nikdo neporadí ani nepomůže. Chovají se k vám jako bych byla na odpis. Je to těžké a já Vám moc děkuji za informace, které mi poskytujete. 

S pozdravem hezkého dne Horáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horáková,

samozřejmě si živnostenský list můžete zřídit, ale pořád se vystavujete nebezpečí odebrání či snížení ID. Musela byste prokázat, že nepracujete déle neřž 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása