Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz,co mám udělat po odebrání plného ID na částečný.

Autor Petr Kubín
Předmět Dotaz,co mám udělat po odebrání plného ID na částečný.
Dotaz

Od 1.12.2009 mi byl přiznán ČSSZ v Tachově plný ID pro invaliditu třetího stupně.Mám ho pobírat až do září 2013,kdy mi bude důchod snížen na částečný,t.j. pro invaliditu druhého stupně.Nevím zda se mám,či nemám přihlásit na ÚP,protože mne s touto situací nikdo neobeznámil.

 Od 15.8.2012 jsem byl zaměstnán na Gymnáziu v Tachově,jako úklidový pracovník s úvazkem 4 hodin denně,pracovní poměr jsem ukončil z důvodu změny pracovních podmínek k 30.6 2013.

 Mám dotaz zda mám navštívit ÚP,či ne? Zaměstnání si zatím hledám sám.

 Děkuji Vám moc za odpověď.Kubín   

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubíne,

pokud Vám bude snížen ID, tak je důležité se přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. při II. stupni jste zdravotně pojištěn. Pokud Vám je do 55 let věku, bude Vám evidence započítána do nároku na důchod ve výši 1 roku. Pokud je Vám více jak 55 let, budou Vám započítány 3 roky. Pokud seženete zaměstnání, doporučuji pracovat maximálně 6 hodin denně.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.