Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz plný inv.důchod

Autor Zuzana Sattlerová
Předmět dotaz plný inv.důchod
Dotaz

Dobrý den,

mám na Vás dotaz , moje kamarádka má plný invalidní důchod III.stupně, chce jít do práce, ve které dělala a nabídli ji 6h denně.Může tolik hodin pracovat, když má 70% neschopnosti? Děkuji za Vaši odpověd Z.S.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sattlerová,

je to trošku problém. Pokud Vaše kamarádka nemá v rozhodnutí o příznání ID III. stupně uvedenou větu, že je osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak nedoporučuji, aby pracovala 6 hodin denně. Vždy v podobných případech doporučuji práci v rozsahu kolem 3 hodin denně. Sleduje se rozsah práce, ale nesleduje se výdělek.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.