Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledne zamestnani

Autor eva
Předmět Dotaz ohledne zamestnani
Dotaz

Dobry vecer pane Krasa . Po roce pobirani CID 1stupne jsem byla predvolana k LPK . Vyjadreni zni ze den vzniku invalidity: trva .Posuzovana je schopna po vzniku ivalidity 1.stupne vykonavat soustavnou vydelecnou cinnost jen v podstatne mensim rozsahu a intenzite. Chci se Vas zeptat kdyby se me podarilo najit  nejakou praci mohla bych pracovat i na plny uvazek?  Dekuji za odpoved. S pozdravem Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

při pobírání ID I. stupně můžete pracovat bez problémů i na plný úvazek. Neměla by to být práce fyzicky či psychicky náročná.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.