Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledne zamestnani

Autor Jarmila
Předmět Dotaz ohledne zamestnani
Dotaz

Dobry vecer pane Krasa mam k vam dotaz ohledne zamestnani. Mam CID 1stupen a dostala jsem nabidku prace ale jsou tam nocni smeny. Cituji...Ucastnice rizeni je schopna pracovniho zarazeni s vyloucenim tezsi fizicke prace prace trvale ve stoji  na zebricich   v predklonu  v chladu  v nocnich smenach s nemoznosti dodrzovat predepsany rezim a zivotospravu. Je schopna se rekvalifikovat. Prace by nebyla tezka . Na CID jsem 10.mesicu a z tech 5.000kc se neda vyzit . Mela bych o praci zajem . K LPK nevim kdy si me pozvou .Mohl by ste poradit co mam delat kdyz  v rizeni podotykaji i ty nocni smeny?  Jak LPK zjisti ze pracujete okamzite berou duchody i presto ze se nemocny clovek snazi byt jeste uzitecny!  Dekuji za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jarmilo,

záleží na vašem rozhodnutí. Pokud Vás neočekává v brzké době kontrola ČID, tak byste asi takovou práci asi mohla vzít. Chrakter práce neodpovídá příjemci ID I. stupně.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.