Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz ohledně výkladu zákona

Autor Milena Exnerová
Předmět dotaz ohledně výkladu zákona
Dotaz

Vážený pane Kráso,mám dotaz ohledně výkladu zákona a související možností zaměstnání.

Jsem invalidní dle §39 odst. 1 zákona č. 155/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Jde o invaliditu 3.stupně dle § 39 odst. 2 písm. c) cit. zákona. Není schopen výdělečné činnosti  za zcela mimořádných podmínek.

Byla mi nabídnuta práce v chráněné dílně na 6h prac.dobu chtěla bych to zkusit , ale zároveň mám strach abych nepřišla o svůj důchod. Jsem samoživitelka a práci bych tudíž potřebovala. Můžete mi poradit jak postupovat a jak můžu pracovat?

                                                                              Děkuji Milena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Exnerová,

pokud pobíráte ID III. stupně, doporučuji Vám nepracovat déle jak 3 hodiny déle. Jinak Vám reálně hrozí, že při následné kontrole by Vám mohl být snížen či odebrán ID.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.