Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně výdělku pro invalidní důchodce

Autor Marcela
Předmět Dotaz ohledně výdělku pro invalidní důchodce
Dotaz

   Prosím o informaci, zda si může invalidní důchodce - ať částečný či plný - sehnat práci na 2 hod denně na PC doma. Čistý příjem 3000,- Kč měsičně. Jde o inzerát z internetu, údajně podloženo smlouvou. Jde o to, aby nebyl krácen či dokonce odebrát důchod.

   Děkuji.

   Denkeová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Denkeová,

samozřejmě, že si můžete najít práci domů za 3.000,-Kč měsíčně aniž by Vám byl krácen či odejmut částečný či plný invalidní důchod. Dovoluji si Vás pouze upozornit, že za obdobnými inzeráty se často skrývají podvodné praktiky zaměstnavatelů.

S pozdravem.

Václav Krása