Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně sociál a zdravotního pojištění při ČID

Autor Alča
Předmět Dotaz ohledně sociál a zdravotního pojištění při ČID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

Dostala jsem invalidní důchod pro obecné onemocnění. V práci jsem dostala výpověď. Musím se po skončení výpovědní doby hlásit na UP? A pokud bych sehnala práci, kolik Kč si mohu vydělat, abych o něj nepřišla.  Moc děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud Vám byl přiznán ID III. stupně, tak se na ÚP nemusíte hlásit, protože by Vás ani nezaevidovali jako uchazečku o zaměstnání. Pokud máte ID nižšího stupně, tak Vám doporučuji, abyste byla v evidenci ÚP, protože jeden rok evidence Vám bude počítán jako odpracovaný rok do nároku na starobní důchod. Rozsah pracovního uplatnění se řídí hodinami, nikoliv výdělkem. Pokud máte ID III. stupně, doporučuji, abyste nepracovala déle než 3 hodiny denně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji