Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně práce v chráněné dílně

Autor Jiří Spurný
Předmět Dotaz ohledně práce v chráněné dílně
Dotaz

Dobrý den, vážený pane Krása, mám dotaz ohledeně chráněné dílny. Pracuji pro chráněnou dílnu, ale práci vykonávám doma. Od 1.ledna 2018 byl zvýšen příspěvek pro zaměstnavatele na zaměstnance a to na 12tis. Kč. Mě bylo řečeno že je v zákoně uvedeno, kdo pracuje doma má nárok na 10 tis a kdo dojíždí do chráněné dílny 12 tis.Mě se to zdá dikriminační. Můžete mi napsat, zda je to pravda a pokud ne v jakém zákoně je citováno co je chráněné místo a kde je možné pracovat, zda doma a nebo nutně dojíždět. P.S. Já doma také musím topit, používat elektřinu a počítač s připojením na internet.

Děkuji Vám za odpověď a jsem s pozdravem.

Jiří Spurný Plzeň

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Spurný,

není žádný rozdíl mezi prací v dílně nebo v domácnosti, a to v odměně, kterou dostáváte. Zaměstnavatel na Vás nemůže čerpat prostředky na režijní náklady, ale je povinen dodržet minimální mzdu podle rozsahu pracovního úvazku. To byste si měl pohlídat.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji