Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně práce

Autor Pavel Uřidil
Předmět Dotaz ohledně práce
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso,

 Omlouvám se, že vás zas otravuji ale opravdu se v tom neviznám každý říká něco jiného.Z ministerstva práce a sociálních věcí říká, že se při III.stupni může normálně pracovat ale OSSZ Pelhřimov mi řekli, že se od 1.1.2010 nesmí pracovat když jsem ve III.stupni ale abych mohl pracovat tak musím mít větičku, že smím pracovat a nebo že nesmím pracovat za mimořádných podmínek.

 Jenže můj problém je že ani jednu větičku nemám.Tak sem hledal proč nemám tu vetičku a paní mi řekla, že když sem byl v listopadu 2009 posuzovaný k vůli invalidnímu důchodu tak doktorce posílají podklady a i dotazník pro pacienta a paní doktorka ho musí vyplnit s pacientem a tam je důležitá věta jestli se citím pracovat a moje milá doktorka bez mého vědomí tam napsala, že se necitím pracovat a ani sem nebyl u posudkové komise abych se třeba k tomu mohl nějak vyjádřit.A tím vzniká ten problém proč nemám tu větičku jelikož od 1.1.2010 je ten nový zákon tak mi paní řekla, že nebyl předpoklad že budu pracovat a že tam mám napsáno, že se necitím pracovat tak mě doktorka jen přeřadila do III.stupně a dál se to bude řešit až v listopadu 2012.

Prý mám možnost si nechat mimořádně udělat posudek kvůli té větičce a nebo si nechat snížit důchod do II.stupně přitom můžu pracovat bez omezení.Další možnost je prý pracovat normálně  4-8 ale prý hrozí, že mi sníží %  pracovní neschopnosti.

Ani ta ženská nebyla jistá jestli můžu aspon pracovat na zkrácený uvazek.Rád bych něco dělal ale s těmi zdravotními problémi co mám nevím co mám dělat.Čekají mě několik operací a vůbec nevím co se pak bude dít.Děkuji za odpověď.

                                                                                               S pozdravem Pavel Uřidil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Uřídile,

je opravdu velmi důležité, abyste v rozhodnutí o přiznání ID měl napsáno, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek. Tato věta vychází z § 39, odst. 4, písmeno f).

S pozdravem Václav Krása