Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledně omezení práce

Autor Pitrová
Předmět Dotaz ohledně omezení práce
Dotaz Hezký den,pane Kráso, chtěla jsem Vás poprosit o odpověď. Jsem v plném invalidním důchodu III.stupně písmene a).Před pár lety jsem zažádala posudkovou komisi o změnu písmene, neboť trpím revmatoidní artritidou nejvyššího stupně a předpokládá se,že podmínky budou již trvale zhoršené. Na posudkové mi pan doktor řekl,že podle zákonů mi písmenko změnit nemůžou,že se ještě s touto nemocí nepočítalo,ale,že samozřejmě mi nikdo důchod brát nebude a mohu pracovat tam, kde to zvládnu. Můj plný důchod činí pouze 4.700,- takže je jasné,že pracovat musím. A z práce na poloviční úvazek bych stále ještě nevyšla. Proto jsem si našla práci v chráněné dílně na osm hodin, kde je vychází vstříc jednotlivým postižením. Chci se zeptat, mohli by mi snížit stupeň důchodu i přesto??? Děkuji Pitrová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pitrová,

pokud máte v rozhodnutí o přiznání III. stupně ID, že stav je trvalý a nemáte určenou následnou kontrolu zdravotního stavu, předpokládám, že by Váš důchod neměl být ohrožen při Vaší pracovní aktivitě. Samozřejmě by bylo lepší, kdybyste v rozhodnutí měla napsáno, že můžete pracovat pouze za mimořádných podmínek. Vždycky radím při pobírání ID III. stupně pracovní aktivitu v rozsahu 3 hodin denně. Pokud by na Vás přišla kontrola, takkontrola může sledovat pouze rozsah pracovního úvazku, nikoliv však výdělek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji