Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz ohledne nemocenského pojištění po skončení podpůrčí doby

Autor Novotná Blanka
Předmět Dotaz ohledne nemocenského pojištění po skončení podpůrčí doby
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz od 7.8.2012 do 21.10.2013 jsem práce neschopná včetně podpůrčí doby. V průběhu nemocenské 11.7.2013 mě byl přiznám 2.stupeň invalidity. Po magnetické rezonanci, kde se ukázal můj zdrav. stav zhoršený, mě byla doporučena operace. Z důvodu velmi zhoršeného zdr. stavu mi byl přiznám inv. důch. 3. stupně od 22.10.2013. Od 1.11.2013 mám vypsanou novou nemocenku. Dne 12.12.2013 mě čeká nová operace. Jak to bude s nemocenkou a jak s rozvázáním prac. poměru v práci(doposud jsem dělala u invalidů). Děkuji za odpověď Novotná Blanka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

pokud Vám byl přiznán ID III. stupně od 22. 10., tak můžete pobírat nemocenské dávky pouze 63 dní v roce. zaměstnavatel může rozvázat pracovní poměr ze zdravotních důvodů, a to bez toho, aniž byste měla nárok na odstupné. Záleží na tom jestli můžete práci, kterou jstre dosud dělala, vykonávat.

S pozdravem Václav Krása