Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz ohledne III. stupne ID

Autor Josef Hufnagl
Předmět dotaz ohledne III. stupne ID
Dotaz

Dobry den, predem Vam chci moc podekavat za predesle odpovedi a chci se svami poradit. Jsem po DMO a ted se mi muj zdravotni stav zkomplikoval problemy s pateri. Pred rokem  mi byl priznam ID I stupne a delal jsem na castecny uvazek ve vysi 6 hod. Chci se zeptat na Vas nazor jestli muzu dal pracovat na 6 hod. i kdyz mi tedka byl priznan ID 3 stupne. Predem dekuji za Vasi radu. Josef Hufnagl    

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hufnágle,

pokud nemáte v rozhodnutí o III. stupni ID, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných pracovních podmínek (§ 39, odst. 4, písm. f) zákona č. 155/1995 Sb.), tak Vám doporučuji, aby Vaše pracovní smlouva byla asi na jednu třetinu úvazku. Sleduje se rozsah pracovní činnosti, nikoliv výdělek.

S pozdravem Václav Krása