Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na zvyšování platů pro zdravotně postižené

Autor Jindřich Mařa
Předmět Dotaz na zvyšování platů pro zdravotně postižené
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

dostal se mi do ruky letáček (na ÚP) o zvyšování platů zdravotně postiženým, kteří jsou zaměstnáni, jedná se o částku až 8000,-kč  měsíčně na zaměstnance. Prosím tedy o Vaši laskavou odpověď jak to tedy je a co si mám pod tímto pojmem představit, zda-li se jedná o hrubou mzdu, nebo o čistý příjem na zaměstnance, co je tím tedy myšleno ?

Za Vaši laskavou odpověď Vám předem děkuji pan Jindřich Mařa (těžce zdravotně postižený ve 3. stupni invalidity)

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mařo,

prosadili jsme, aby od příštího roku již nebyla možnost krátit minimáklní mzdu u příjemců ID. Tím samozřejmě dojde v řadě případů ke zvýšení mezd.

S pozdravem Václav Krása