Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na změnu zákona

Autor HECZKO Karel
Předmět dotaz na změnu zákona
Dotaz

Vážený pane Kráso,

obdržel jsem oznámení od ČSSZ, ve kterém se píše o změně zákona č.155/1995 Sb. o důchodovém pojištění.Plný invalidní důchod dle ustanovení §39 odst. 1/a zákona č. 155/1995 Sb. se považuje od 1.ledna 2010 za invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně.Tomuto ještě rozumím.

Chci se jen zeptat,jestli se nějak upravily podmínky, v odstavci 1/a zákona 155/1995 souvisela nemožnost přivydělat si třeba jen několika hodinama týdně.Ptám se,protože pobyt mezi lidmi by mi určitě pomohl hlavně psychicky.Od příhody v roce 2002 jsem doma,bez jakékoli rehabilitace či lázní,nebýt mé matky a mojí vůle žít bych zřejmě ještě teď "chodil" o holích.Když už jsem se po asi třech letech zmátožil fyzicky,uvítal bych možnost zmátožit se i psychicky beze strachu,že o důchod příjdu,protože i když jsem na tom fyzicky mnohem lépe než v letech 2002 - 2005,nemohl bych pracovat na plný úvazek.

Proto se ptám,jestli nebyly odstavce v paragrafu již zmiňovaného zákona 155/1995 Sb.,které jsou nyní upraveny zákonem č.306/2008 Sb. článek II. bod 8 změněny,jaké jsou podmínky....nikde jsem znění tohoto zákona nenašel.

Děkuju s pozdravem HECZKO Karel

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Heczko,

možnosti zaměstnávání při pobírání PID zůstávají v zásadě nezměny od 1. 1. 2010 kdy vstupuje v účinnost novela zákona o důchodovém pojištění.

S pozdravem Václav Krása