Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na zaměstnání při PID

Autor Antonín Klas
Předmět dotaz na zaměstnání při PID
Dotaz Vážený pane Kráso, Mám následující dotaz: Je mi nad 50let, a zač.roku mi byl mi přiznán PID podle § 39 ods.1 pís.a) zák.155/1995Sb. Výše důchodu mi však neumožňuje pokrýt indikovanou mi léčbu ( např SET - system. enzymoterapie- není vůbec hrazena zdr. pojišťovnou), rehabilitaci, životní náklady, vyživné pro děti atd. Situace mě přivedla do sociální a psychické krize. Mohu si nějak legálně přivydělat, kdo, co stanoví podmínky? Mám možnost dojíždět na místo, vytvořené pro zdravotně postiženého člověka. Riskuji tím něco? Nebyl jsem zatím před komisí. K jakým změnám dojde v této důchodové problematice od 1/2007 ? Děkuji za Vaši odpověď, příp. radu. Antonín Klas.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Klas,

PID podle § 39 odst. 1. písm. a) je z hlediska zaměstnávání velmi nevýhodný. Můžete si vydělat pouze do stanoveného procenta Vašich schpností. To znamrná například třicet procent Vašich možností, kterou stanovil posudkový lékař při návrhu na přiznání PID.

S pozdravem Václav Krása