Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na zaměstnání při ČID

Autor Stanislav Monhart
Předmět Dotaz na zaměstnání při ČID
Dotaz

Manželka prodělala malou mozkovou příhodu,byl jí přiznán ČID.Je registrována na úřadu práce.Mohla by pracovat v domově důchodců jako pomocná síla v kuchyni.Bylo jí ale řečeno že nemůže být přijmuta právě z důvodu pobírání ČID protože tento domov důchodců je státní.Absolvovala bez problémů i vstupní prohlídku(400Kc).První den nebyl žádný problém(proto byla poslána na vstupní prohlídku)ale druhý den bylo ,jak už jsem uvedl,vše jinak.

     Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Monharte,

při pobírání ČID není žádné omezení v pracovní činnosti. Vaše paní tedy může pracovat jako pomocná síla v kuchyni. Argument, že domov důchodců je státní a nemohou tam pracovat příjemci ČID je absurdní a zcela nepravdivý. Je zřejmé, že jde o účelovou argumentaci. Stát nevlastní žádný domov důchodců. Domovy pro seniory zřizují obce, krajské úřady nebo jsou zřizovány nestátními či soukromými subjekty. Pokud Vaše paní již nastoupila do zaměstnání a nedostala výpověď tak je stále zaměstnána. Na tomto argumentu byste měli trvat.

S pozdravem.

Václav Krása