Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na výpověd z důvodů pid

Autor Věra
Předmět Dotaz na výpověd z důvodů pid
Dotaz

Dobrý den prosím Vás chci se zeptat dostala jsem PID ale mám dodatek že smím pracovat za zvláštních podmínek ale můj zaměstnavatel nemá pro mě vhodnou práci jelikož tu minulou nemohu dělat mám nárok na odstupné když mi dají výpoved.

Předem moc děkují

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

pokud budete propuštěna ze zdravotních důvodů, tak nemáte nárok na odstupné. protože jste však osobou, která může pracovat za zvláštních podmínek, tak máte nárok na podporu v nezaměstnanosti. To znamená, že po skončení pracovního poměru se hned přihlaste na ÚP jako uchazečka o zaměstnání a bude Vám vyplácena podpora.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.