Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na výpoved

Autor Vera
Předmět Dotaz na výpoved
Dotaz Dobrý den chci se zeptat když dám ja výpoved zaměstnavateli protože mám PID a nutí mě dělat práci kterou nemohu a dame ji dohodou mám nárok na UP podporu?Nechce mi tam ovšem napsat že je to ze zdravotních důvodů když je to dohodou.Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

v žádném případě nepodepisujte ukončení pracovního poměru dohodou, protože ztrácíte nárok na odstupné i podporu v nezaměstnanosti. Pokud máte PID s dodatkem, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak při ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvpdů máte nárok na podporu v nezaměstnansti. Samozřejmě se musíte přihlásit na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Pokud však nemáte dodatek v rozhodnutí o PID, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak nemáte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl/a Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.