Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na výkon profese při ČID 2.stupně

Autor Martina
Předmět Dotaz na výkon profese při ČID 2.stupně
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

známý mi sdělil že pokud budu vykonávat profesi které jsem vyučena Prodavačka při ČID 2.stupně tak mi bude odebrán můj důchod, jenže ze zákona být zaměstnána musím, dle info ÚP. Mám velmi nízký ID a o tento nechci přijít tím že budu vykonávat svou původní profesi. Co je teda pravda? Díky za Váš čas i odpověď s pozdravem paní Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

je pravda, že pokud budete vykonávat profesi, kterou jste vykonávala před přiznáním ČID II. stupně, bylo by dobré alespoň snížit pracovní úvazek na 6 hodin. Tím byste se vyhnula nebezpečí odebrání ID. Snížení úvazku ne ne vždy znamená snížení příjmů.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.