Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na rozdíl mezi ZPS a ČID

Autor Marek Augustin
Předmět dotaz na rozdíl mezi ZPS a ČID
Dotaz Dobrý den. Od roku 2003 mi byl přiznán ČID (cukrovka). Z důvodu nepříznivého zdravotního stavu je uveden pokles pracovní schopnosti o 35 %. Měl jsem možnost nastoupit do nového zaměstnání, kde jim můj DM nevadí, bohužel mě prý ale nemohou přijmout kvůli ZPS. Nerozumím této "vzájemné" vazbě. O tom, že bych měl mít ZPS vůbec nevím, pouze jak uvádím výše, od r. 2003 přiznaný onen ČID. Můžete mi prosím vysvětlit rozdíl? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Augustine,

to je zřejmě neznalost Vašeho zaměstnavatele- Institut ZPS už dávno neexistuje a riozlišují se pouze jednotlivé stupně ztráty pracovních schopností. Do 35 % je to osoba zdravotně znevýhodněná, od 35 % osoba pobírající I. stupeň ID, na 50 % osoba pobírající ID II. stupně a od 70 % se jedná o osobu pobírající III. stupeň ID. Jako osoba, která má I. stupeň ID, může na Vás uplatnit nějaké slevy na dani.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji