Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na případné příspěvky při zaměstnání invalidy

Autor Václav Štumpf
Předmět dotaz na případné příspěvky při zaměstnání invalidy
Dotaz

Dobrý den, jsem OSVČ a rád bych na 1 hod. denně zaměstnal plně invalidního důchodce s 1. st. invalidity na dohodu o pracovní činnosti. Mohu dostávat nějaké příspěvky nebo pouze "jednorázový příspěvek a kam se mám obrátit  pro bližší informace a jak postupovat.

Dále uvádím, že uvedený důchodce nemá trvalé bydliště v místě , kde bych jej zaměstnal. V daném okamžiku by se jednalo pouze o úklidové práce.

Předem děkuji za odpověď.  S pozdravem    Václav Štumpf

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štumpfe,

můžete získat příspěvek na zřízení chráněného pracoviště, ale vzhledem k charakteru práce to budou zcela nevýznamné položky. Příspěvek na zřízení chráněného pracoviště je pouze tehdy, pokud opravdu musím pracoviště vybavit zvláštní technikou či upravit bezbariérové prostředí. Takže tento prostředek je pro vás prakticky nedostupný.

Vzhledem k rozsahu pracovní činnosti nemůžete uplatňovat žádný nárok na příspěvek od státu.

S pozdravem Václav Krása