Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na pravomoci úp

Autor Michaela Kudláčková
Předmět dotaz na pravomoci úp
Dotaz Dobrý den,ráda bych se zeptala na pravomoc úřadu práce,jsem v invalidním důchodu I stupně a jsem v evidenci úp,kde mi zatím s prací nepomohli,ale vedoucí úp mi oznámila,že mě nechá vyšetřit jejich lékařem na přezkoumání mého zdravotního stavu,chtěla bych vědět,jestli na to má právo,děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kudláčková,

ÚP může požádat o přešetření Vašeho zdravotního stavu, a to třeba proto, aby Vám mohl nabídnout rekvalifikaci. Samozřejmě, že může dát podnět i k posouzení nároku na ID. Pokud by došlo k tomu, že by Vám byl odebrán ID, je nezbytné, abyste podala do 30 dní od doručení rozhodnutí námitku, která se posílá prostředníctvím OSSZ na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.