Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na práci při ČID

Autor Lenka
Předmět dotaz na práci při ČID
Dotaz Dobrý den, když mi přidělen invalidní důchod 1 stupně, byla jsme zaměstnaná , ale zrovna v pracovní neschopnosti. U komise mi bylo řečeno že se mám hlásit na úřadě práce. Marodila jsem ještě měsíc po přiznání ČID a pak nastoupila zpět do zaměstnání. Pracuji 7.5 hodin denně a marodím tak 3-4 měsíce v roce. Nerada bych o invalidní důchod přišla a tak se Vás chci zeptat jestli to že pracuji na plný úvazek je důvod k odebrání ČID Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

Vaše zaměstnání v rozsahu 7,5 hodin by nemělo mít žádný vliv na Váš ID I. stupně. Vzhledem k tomu, že jste často v PN tak se asi nemusíte ničeho obávat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.