Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na praci-ID 3 stupne

Autor martin
Předmět dotaz na praci-ID 3 stupne
Dotaz

Dobre ranko,me bych dost podstatny dotaz.uz tady padla dost rozdilna informace,ze praci pri plnem ID(3stupen) maji povolenou jen slepci a paraplegici/pravdepodobne tazatel myslel vozickare/.Vite o tom neco blizsiho,mate taky vozicek?Co my o tom napisete?Znam jednoho vozickare z okresu a ten my tvrdil,ze praci nema povolenou.Jak je to mozny?Je to tak ze i mezi vozickari je to jeden jo a druhy ne,podle ceho se to posuzuje.je na to naka smernice?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

je to trochu jinak. Jsou dva druhy ID ve třetím stupni. Jeden je klasický ID ve III. stupni a tam sice zákonem není omezena pracovní aktivita, ale pokud příjemce ID pracuje více než na tři hodiny denně, tak může mít problém při dalším posouzení nároku na tento ID. Zcela jiný je ID pro invaliditu z mládí, kde se nezkoumá zda osoba pracuje a ani není prováděna kontrola, protože je zřejmé, že zdravotní stav se nemůže změnit. Dále je ještě přiznáván ID III. stupně, kde je v rozhodnutí uvedeno, že příjemce ID může pracovat pouze za mimořádných podmínek. U tohoto ID se nezkoumá pracovní činnost, ale může být přezkum, zda skutečně osoba pracuje v upraveném prostředí, či za pomoci technických nebo asistenční pomůcek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.