Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na praci

Autor Filip
Předmět dotaz na praci
Dotaz

Dobrý den ,

 

Chtěl bych se zeptat v mé práci my nabídli nebo spíše se dotazujou jak je to při tom když já mám plný invalidní důchod a 3 stupeń postižení a katru ZTP momeltalné pracuji  na zkrácený uvazek a chtěji abych přešel na plný uvazek. Já jim řekl že to neni možné že bych přišel o důchod a status zdravotně postiženého. Nechci o toto přijit a proto se dotazuji Vás o radu.  Jestli jsem jim to řekl zpravně a jestli se to i v nějak upřesněno v zákoně. U mě v praci o smlouvach s postiženýma manemaji zkušenosti tak nevědě co a jak .

 

moc Vám děkuji  za ochotu a radu

 

Skalík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Skalíku,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID poznámku, že jste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak skutečně práce na plný úvazek by mohla vést k tomu, že by Vám byl snížen či odebrán invalidní důchod. Pokud jde o průkaz ZTP, tak toho by se Vaše plné zaměstnání netýkalo.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji