Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na podporu v nezaměstnanosti.

Autor Macák Josef
Předmět Dotaz na podporu v nezaměstnanosti.
Dotaz Dobrý den pane Krása. Jsem ČID, byl jsem zaměstnaný a po 6 nedělích jsem v PN.Těď mi lékař oznámil, že mi po roce končí podpůrčí doba. CHci se optat, jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, v případě, že zaměstnavatel mi ukončí pracovní poměr.A jestli bych mohl jít do starobního důchodu o jeden rok dříve bez krácení důchodu. Předem děkuji. Macák Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Macáku,

doporučuji Vám, pokud Vám není dobře, abyste požádal Vašeho lékaře o prodloužení PN. To povoluje revizní lékař Vaší zdravotní pojišťovny, ale návrh musí dát Váš ošetřující lékař. Pokud by s Vámi zaměstnavatel ukončil pracovní poměr ze zdravotních důvodů, tak máte nárok na podporu v nezaměstnanosti i když snížený, protože Váš ČID se započítává jako náhradní doba.

Budu rád když se podíváte na reklamy na mém webu.

S pozdravem Václav Krása