Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na PID

Autor Vera
Předmět Dotaz na PID
Dotaz

Dobrý den prosím o pomoc skončila jsem nemocenskou a od 14.5.. mi byl přidělen plný invalidní důchod ale nemocenska mi skončila až ted 2.9..mam dodatek že mohu pracovat chci se zeptat když dam já výpoved ze zaměstnání ze zdravotních důvodů mám nárok na odstupné nebo podporu na UP.Jelikož původní práci nemohu vykonávat a nemá prome zamestnavatel práci nebo mám počkat až mi ji dá on výpoved.Moc děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

doporučuji Vám, abyste sama nepodávala výpověď, ale nechala si dát výpověď od zaměstnavatele, a to ze zdravotních důvodů. Nebudete mít nárok na odstupné. Protože však máte rozhodnutí o tom, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, bude Vám vyplácena podpora v nezaměstnanosti. Musíte se však hned zaregistrovat na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.