Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na OZZ

Autor Roman
Předmět Dotaz na OZZ
Dotaz

Dobrý den pane Krása, můj dotaz zní takto. Minulý týden jsem si podal žádost o tzv. Předčasný odchod do starobního důchodu jsme držitelem průkazu OZZ, příjdu o tento po nástupu Starobního důchodu? Díky a s pozdravem Roman

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Romane,

při odchodu do předčasného důchodu sice nepřijdete o statut OZZ, ale neměl byste pracovat do doby dosažení věku na odchod do řádného starobního důchodu. Můžete pouze pracovat pouze na dohodu o provedení práce či mít vlastní živnost.

S pozdravem Václav Krása