Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na odpočet daně

Autor květa
Předmět dotaz na odpočet daně
Dotaz

Dobrý den,prosím zda můžete odpovědět na mou otázku.Dcera 18 let,pro nepříznivý zdravotní stav přiznán plný invalidní důchod. V součsné době do června 2010je dcera studentkou střední školy.Zajímá mě,zda je možno  aby manžel uplatnoval na dceru odpočet daně,když dcera pobírá  PID .Moc děkuji za Věši odpověd?s pozdracem Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

odpočet od daně by mohla využívat Vaše dcera, kdyby někde pracovala. Vzhledem k tomu, že pobírá ID, tak není již nezaopatřeným dítětem podle § 24, zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění. Proto Váš manžel již nemůže žádat na dceru o daňovou úlevu.

S pozdravem Václav Krása