Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na odebrání či snížení ID

Autor Roman
Předmět Dotaz na odebrání či snížení ID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso. Můj dotaz zní takto: mám PID III. stupně s poškozením srdce na 76% pobírám PID III.stupně, po novém roce mě čeká LPK. Ve vyjádření mám písmeno c a po celou dobu od posledního LPK v roce 2010 jsem musel kvůli neutěšené finanční situaci pracovat. Známý mi sdělil abych počítal s tím že buď o důchod po LPK příjdu úplně z důvodu toho že jsem zaměstnán bohužel na plný úvazek. Protože bohužel nikoho nezajímá v tomto státě kde má invalida vzít na běžné poplatky jako léky, bydlení, nájem opravy automobilu který je pro mě životně důležitý protože bez něj se nikam nedostanu.. To jsem již odbočil, můžete mi prosím sdělit díky Vašim zkušenostem na co se tedy mám připravit při LPK? Mám samozřejmě na mysli jaký verdikt mě asi bude čekat.

Předem moc děkuji za Váš čas i odpověď. S pozdravem Roman

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Romane,

posudkový lékař skutečně může přihlédnout k tomu, že pracujete na plný úvazek a může Vám snížit stupeň ID. Bylo by asi dobré si na chvíli snížit pracovní úvazek a uvést, že pracujete na zkrácený pracovní úvazek. Můžete se pokusit vysvětlit posudkovému lékaři, že Vaše práce je takového charakteru, která není náročná na zátěž, ale nedokážu říci, jak to dopadne.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.