Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na nucené neplacené volno od zaměstnavatele

Autor Vít Machara
Předmět Dotaz na nucené neplacené volno od zaměstnavatele
Dotaz Dobrý den pane Krása, mám takový dotaz, ale upozorňuji že nebudu jmenovat ani jednu ani druhou firmu. Jsem ZTP/P živitel rodiny. U firmy která má sídlo v Brně jsem byl zaměstnán od 1.1.2009 začátkem května nás s manželkou, která je tam taky zaměstnána, korektně informovala, že od 1.7 nám asi neprodlouží pracovní smlouvu, jsme totiž domácí pracovnici a údajně od 1.7 byla změna. Nic méně od 1.6 jsem začal pracovat u jiné firmy s nedějí že firma už má vše vyřešeno s úřadem práce, ale od 1.7 už mně požádali aby si vzal na měsíc neplacené volno, že čekají na vyřízený pracovní míst, bohužel od 1.8 mně taky požádali o neplacené volno a to už mě zneklidňuje protože manželka zůstala u té firmy z Brna a ta měla vše vyřízené a manželka dál pracuje. Dotaz má firma nárok mně požádat o neplacené volno. Hezký den Vít Machara

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Macharo,

firma Vás nemůže požád o neplacené volno. Pokud pro Vás nemá práci, je povinna Vám platit alespoň 60 % mzdy. Vy se samozřejmě můžete domluvit o neplaceném volnu, ale je to plně na Vašem souhlasu. Nyní probíhá registrace chráněných pracovišť. Pokud však firman existuje jako zaměstnavatel zaměstnávající více než 50 % OZP, tak se jedná více méně o administrativní záležitost a i když firma ještě tuto registraci nemá, tak tato registrace, která bude vydána později, bude platit již od 1. 7. 2012. proto není důvod, aby firma takto postupovala.

S pozdravem Václav Krása