Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na nárok na peníze od zaměstnavatele

Autor martin Drietomský
Předmět dotaz na nárok na peníze od zaměstnavatele
Dotaz Dobrý den,pane Kráso,chtěl bych se zeptat kolik dostává zaměstnavatel na mě na osobu zdravotně postiženou a kolik dostává na osobu zdravotně znevíhodněnou a zda mám nárok dotávat od zaměstavatele peníze na invaliditu a v případě že ano tak v jaké výši?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Drietomský,

zaměstnavatel zaměstnávající více jak 50 % OZP může obdržet až 8000,- Kč na mzdu pracovníka, přičemž příspěvek nesmí dělat více nežli 75 % mzdy pracovníka. To znamená, že příspěvek je vždy krácen tak, aby nečinil více jak 75 % mzdy. Dále může obdržet 2000,- Kč na režijní náklady, přičemž část se prokazuje paušálními náklady a číst musí zaměstnavatel prokázat dokumenty.

Od zaměstnavatele může zaměstnanec obdržet pouze mzdu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji