Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz na moznost zamestnani pri CID 1.stupne

Autor Tomas
Předmět dotaz na moznost zamestnani pri CID 1.stupne
Dotaz

Dobrý den. Mam možnost získat zaměstnáni dle mé pracovní kvalifikace, ale mám strach ze mi bude při další kontrole odebrán CID 1.stupne. jedna se o zaměstnáni které čítá opravu elektrických zařízeni a posléze i vedeni kolektivu které s tímto souvisí. Pracovní omezeni je takovéto, nepracovat v prostředí z klimatickými výkyvv a též v pracovních polohách,  kde je namáhána spodní část páteře LS1/LS2.Zaměstnáni by  mělo být z počátku na 1 směnu časem možná na tri směny s tím, z další postup by byl dohodnut ze zaměstnavatelem. Též se mi jedná o to, pokud si nasmlouvám plat dle dohody a tento plat bude průměrný ,který je v naši republice tj. 25000 Kč hrubého zda po další kontrole nepřijdu o CID 1 stupně. Momentálně jsem nezaměstnaný bez nároku na podporu (v předchozím zaměstnáni jsem bohužel měl chřipku a díky tomu mé chybí 8 dni do limitu na přiznání podpory ).  CID   je momentálně mým jediným příjmem . Dekuji za Vaši odpověď. S pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

myslím si, že při pobírání ČID I. stupně je trošku problém pracovat v třísměnném provozu. Na přiznání ID nemá žádný vliv výše výdělku, už proto, že ji nemusíte při kontrole ID vůbec uvádět.

přesto bych Vám doporučoval najít si práci, která nebude shodná s prací, kterou jste vykonával před přiznáním ID. Pak je pravděpodobné, že by Vám byl ID odebrán.

S pozdravem Václav Krása